Страницы

ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ "Розвиток медіапсихології та медіаосвіти в Україні"


У школі №2 відбувся тренінг "Формування медіакомпетентності педагога"
У теоретичному блоці учителі обговорили питання формування 10 ключових компетентностей, які передбачені Концепцією нової української школи.
Вкотре звернулися до Концепції впровадження медіаосвіти в Україні, опрацювавши поняття «медіаграмотність», «медіаімунітет», «критичне мислення», «медіатворчість».
У мозковому штурмі визначилися з  рисами медіакомпетентного педагога.
А потім занурилися у практикум зі складання конструктора медіауроку. Головним завданням роботи у парах було обґрунтування дидактичної мети та очікуваного результату  від використання медіа на уроках.
Педагоги дійшли висновку, що медіа на шкільних заняттях має бути доречним, відповідати віковим особливостям учнів, додавати емоційного забарвлення матеріалу, що вивчається.
Медіаосвітні технології можна застосовувати на будь-якому етапі уроку, а результативність медіауроку – це віддзеркалення професіоналізму учителя.
На останок педагогам побажали оптимізму та успіхів цитатою Аль Квотиона «Погода в нас, а дождь…. он просто идет».




















До Дня Учителя!
До Дня учителя учні 10 класу виготовили святковий колаж!



ІV  обласний медіафестиваль 
"Школа майбутнього" відбувся!!!!

У 2017 році у Дніпропетровській області проходив конкурс учнівських проектів «Школа майбутнього» в рамках  ІV обласного медіафестивалю для школярів. Це щорічний захід проводиться з метою розвитку у школярів вмінь та навичок створення авторських медіапродуктів, обміну досвідом з використання нових медіатехнологій, спілкування з однолітками-однодумцями та фахівцями у сфері медіа. У рамках Медіафестивалю було оголошено конкурс учнівських медіапроектів «Школа майбутнього» за номінаціями: «Анімація», «Фотографія», «Шкільне телебачення». Анімація "Професія майбутнього або як 3D друк ...змінить можливості медицини"   посіла ІІІ місце!!! 28 вересня в конференц-залі Департаменту освіти та науки відбулися урочисті нагородження переможців. Дякуємо організаторам та спонсорам цього заходу!








Від ієрогліфів до Інтернету
26 вересня 2017 року на занятті курсу за вибором «Основи медіаграмотності» учні 6-А класу СЗШ №2 м. Новомосковська розглядали основні етапи розвитку засобів масової комунікації. Інтерактивна вправа полягала в тому, що за фотографіями  необхідно було визначити рубіжні винаходи на шляху до сучасних медіа та розташувати їх у хронологічній послідовності. Школярів вразив зовнішній вигляд  перших телеграфу, телевізора, комп’ютера! Вони аналізували можливості  візуальних, аудіальних та аудіовізуальних медіа. Сподіваємося, що учні зрозуміли: кожен з винаходів справив величезний вплив на розвиток цивілізації, але жоден з них не повинен замінити безпосереднього спілкування з членами родини та друзями.





Google відсвяткував  свій 16-ий День народження!
Усім нам відомо, що Web 2.0 має широкі можливості для соціальної взаємодії усіх учасників навчально-виховного процесу.
Одним з найпопулярніших сервісів хмарних технологій є додатки Google. Сучасні мережеві сервіси корпорації надають широкі можливості для створення різних навчальних ситуацій, що дозволяють формувати ключові компетентності нової української школи.
Актуальність питання і стала поштовхом для проведення у школі методичного заходу «Google-сервіси: можливості та перспективи використання у сучасному освітньому середовищі».
Під час проведення практикуму педагоги-керівники міні-майстер-класів розглянули можливості використання різноманітних сервісів: Google Календаря, Форми, Блогу,  Диску.
Інтерес викликав сервіс LearningApps.org, який є додатком Web 2.0 для підтримки навчання за допомогою інтерактивних вправ. 
А завдяки платформі Classroom можна організувати проектну роботу, перевернуте навчання, дистанційне навчання.
Наприкінці практикуму учителі зазначили основні переваги використання сервісів Google в освіті:
-                 обов'язковою умовою є тільки наявність доступу в Інтернет;
-                 Google технології не вимагають витрат на придбання та обслуговування спеціального програмного забезпечення;
-                 Google підтримують всі операційні системи;
-                 всі інструменти Google безкоштовні;
-                 додатки забезпечують мережеву взаємодію учителів, учнів та їх батьків через ефективне керування ресурсами та інформаційними потоками, вміння визначати навчальні цілі та способи їх досягнення, вибудовувати свою навчальну траєкторію, оцінювати власні результати навчання, навчатися впродовж життя.
         Розбудова сучасної та корисної для дітей школи сьогодні – завдання непросте. І перший крок до реальних змін – зміна позиції вчителя, який зацікавлений в тому, щоб діти в школі здобували не тільки предметні знання, а й практичні, соціальні, особистісні навички, необхідні їм у майбутньому.








З днем народження, Смайлику!

У світі щороку 19 вересня відзначають незвичайне свято — День народження дружелюбного електронного символу Смайлика.
Смайл – цікавий інформаційний винахід. Іноді саме ці веселі закорючки або жовтеньке личко змушують нас радіти чи сумувати, заливатися сміхом чи плакати.
Поздоровити іменинника вирішили  учні  6-А класу.
Шестикласники познайомилися з  історією започаткування смайлика.  Вони вирішили здивувати його своєю творчістю – створити мультфільм «Ріпка», де всі казкові герої перетворилися б на смайликів. І закипіла робота…
Учні  справно малювали оригінальні авторські смайлики. З неабияким творчим хистом створювали фон для зйомок,  виготовляли заставки для майбутньої анімації, проводили кастинг дівчат для звукозапису  слів автора казки. А найголовніше те, що кожен учень знайшов собі доручення у цій командній роботі та  отримав задоволення від спілкування.
Усім відомо, що сміх продовжує життя. Навіть хвилинка щирого сміху змушує нас забути про негаразди, нудні сірі будні та розчарування. Даруйте і примножуйте усмішки, від яких буде всім світліше! Нехай усмішка буде вашою хорошою звичкою! Усміхайтеся частіше, оточуйте себе добром і будьте щасливі!
Анімація "Ріпка"






         До святкування дня народження Смайлика приєдналися і учні 2-А класу з класним керівником Поддубняк Оксаною Євгенівною. Діти із задоволенням виготовляли власні смайлики, співали для нього пісні та водили святковий хоровод. 
         Настрій у дітей буває різним: теплим і сонячним, а іноді з’являються хмарки і, навіть, тучки. Ми впевнені,що таке незвичне свято у класі є одним з варіантів "антитучки", що піднімає настрій, знімає емоційне напруження школярів.
Підтримуємо сонячність і тепло учнівських душ!




8 вересня 2017 року о 13.00 учні школи взяли участь в  онлайн-зустрічі зі сценаристом українського фентезі-фільму Ярославом Войцешеком.

«Сторожова́ заста́ва» — український пригодницький фільм-фентезі, знятий Юрієм Ковальовим за мотивами однойменної книги Володимира Рутківського. Фільм розповідає про сучасного школяра Вітька, який через загадковий портал часу потрапляє у минуле — на тисячу років назад.
Старшокласників цікавило все: від джерела ідей щодо  створення фільму до особливостей зйомок фентезі. Побажали творчих успіхів сценаристу та процвітання українському кіно!


Немає коментарів:

Дописати коментар