Страницы

День безпечного Інтернету

Щорічно у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою» з метою залучити до дій кожного, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. 

     До Дня безпечного Інтернету долучилися і учні нашої школи. Учні 1-11 класів сфотографувалися з логотипом, зробили селфі "Моє життя of-linе", взяли участь в інтеракції "Мої обіцянки в День безпечного Інтернету". А ще в класах проведено цикл цікавих заходів, на яких в інтерактивній формі учні училися культурі спілкування в мережі, обговорювали небезпеки віртуального світу.
Тренінг "Ми за безпечний Інтернет!"
(7 клас, класний керівник Коваленко Вікторія  Анатоліївна)

А так працюють десятикласники
(класний керівник Шевченко Лариса Данилівна)



Тренінг "Інформація та мас-медіа" для учнів 11 класу
(класний керівник Ахундова Т.Т.)





А це учні 2-А класу
(класний керівник ПоддубнякОксана Євгенівна)!


Інтерактивна гра "Безпечний Інтернет"
(захід з англійської мови у 3-А класі,
учитель Щербина Наталя Олександрівна)


Ось так виглядає дизайнерський одяг у третьокласників!



А так виглядає життя наших учнів оф-лайн!!!!












Більш того, цей День – це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення кращого цифрового досвіду.
Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні запрошує долучитися до спільного проведення цього дня у вашій родині, колі друзів, школі, місті, організації, країні, світі. Для того, щоб дізнатися, як цей день планується відзначати в світі та у всіх куточках України, слідкуйте за хештегами  #SID2018 та  #SaferInternetDay  у соціальних мережах. 
Як приєднатися?
  • Завантажуйте логотип «День безпечного Інтернету 2018» тут;
  • Проводьте зустрічі, обговорення, тренінги, форуми, конференції, родинні наради, класні години, батьківські збори, прес-конференції, квести із безпеки онлайн;
  • Повідомляйте про свої події у соціальних мережах, використовуючи хештеги #ДеньбезпечногоІнтернету, #SID2018 або #SaferInternetDay;
  • Створіть свою обіцянку щодо безпечного користування Інтернетом для 2018 року та беріть участь у #saferinternetchallenge.
Дізнайтеся більше про День безпечного Інтернету на www.saferinternetday.org, у тому числі інформацію про заходи в Україні: https://www.saferinternetday.org/web/ukraine/sid
День безпечного Інтернету в Україні у Фейсбуці: https://www.facebook.com/UkraineSID
День безпечного Інтернету у Твіттері: https://twitter.com/UkraineSID

Онлайнові ресурси, рекомендовані 

для проведення заходів 

до Міжнародного Дня безпечного Інтернету


 1.     Офіційна сторінка міжнародного проекту «День безпечного Інтернету». Містить ресурси для завантаження (плакати, листівки, відеоматеріали тощо). Англійською мовою.      https://www.saferinternetday.org.
2.     Комплексний освітній ресурс для дітей і вчителів «Про Інтернет» від компанії Google разом з Інтернет Асоціацією України. Освітня частина проекту складається з чотирьох навчальних модулів для школярів, інтерактивної гри «Подорож на Астерікс». Для вчителів розміщено методичний посібник, практикум для проведення занять, посилання на корисні ресурси. Українською мовою.http://www.prointernet.in.ua
3.     Мультимедійні навчальні дистанційні курси безпечного користування ресурсами мережі Інтернет від Міжнародної спілки електрозв’язку та Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова. Містить три курси за віковою періодизацією: базовий (для дошкільників та молодшого шкільного віку), середній (для учнів базової школи) та просунутий (для старшокласників, учителів, дорослих). Російською мовою. https://onlinesafety.info/#/home.
4.     Українська версія навчального посібника для батьків: «Клан Клік-Клац. Виховання дітей у цифрову еру». https://edpro.com.ua/blog/informacijna-bezpeka.
5.     Дистанційний курс для школярів «Безопасность в Интернете» – Stepik. Російською мовою. https://stepik.org/course/191/.
6.     Курс «Критичне мислення для освітян» на платформі масових відкритих он-лайн курсів (МВОК) «Prometheus». Українською мовою. 
7.     Курс «Інформаційна безпека у цифровому світі» на дистанційній платформі громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану (ВУМ). Російською мовою.https://vumonline.ua/course/information-security/.
8.     Курс «Верифікація в Інтернеті» на дистанційній платформі громадянської освіти від Відкритого Університету Майдану (ВУМ). Російською мовою.https://vumonline.ua/course/verification-in-the-internet/.
9.     Курс «Основи інформаційної безпеки» на платформі масових відкритих он-лайн курсів (МВОК) «Prometheus». Українською мовою. 
10.      Курс «Інформаційні війни» на платформі масових відкритих он-лайн курсів (МВОК) «Prometheus». Українською мовою.
12.  Каталог наукових публікацій  з питань формування безпечної поведнінки дітей в Інтернеті. Українською мовою.        https://independent.academia.edu/OlenaChernykh.
13.  Авторський тренінг Ніни Дементієвської "Критичне оцінювання ресурсів Інтернету" для вчителів і учнів. Українською мовою.  https://goo.gl/csVMOR.
15.  Проект «Права людини та Інтернет», спрямований на формування знань та навичок свідомого користування Інтернетом, навчання правам людини он-лайн та запуск механізмів реагування на їх порушення. Орієнтований на старшокласників та дорослих. Українською мовою.     http://hr-online.org.ua/ua/.
16. Посібник з прав людини для інтернет-користувачів та пояснювальний меморандум. Українською мовою.  https://rm.coe.int/16802e3e96.
17.  Ресурси проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP). Українською та англійською мовами.  http://www.saiup.org.ua/resursy/.
18.   Google Центр безпеки. Інформаційний портал, який містить інформацію про інструменти безпеки Google (безпечний пошук, безпечний режим перегляду відео на каналі YouTube, налаштування вікових фільтрів для мобільних додатків тощо), а також рекомендації провідних міжнародних експертів, що займаються питаннями інтернет-безпеки  https://www.google.com/intl/uk/safetycenter/.
19.  «Закладинки» — посібник з протидії мові ненависті он-лайн через освіту з прав людини.
20. Офіційний сайт неурядової некомерційної громадської організації та міжнародної мережі організацій, присвячений боротьбі із сексуальною експлуатацією дітей. Містить ресурси для завантаження (плакати, листівки, відеоматеріали тощо). Англійською мовою. http://www.ecpat.org/
21. Міжнародна кампанія «Рух проти мови ненависті он-лайн». Англійською мовою.     http://www.nohatespeechmovement.org/
22.  Практичний посібник «Букмаркс: керівництво по боротьбі з мовою ненависті он-лайн за допомогою освіти у сфері прав людини». Англійською мовою.     http://www.coe.int/fr/web/no-hate-campaign
23.     Сайт кіберполіції України.    https://www.cybercrime.gov.ua/index.php
24.  Посібник «Що потрібно знати про плагіат: посібник з академічної етики та грамотності для «чайників». Українською мовою.
25. Interland - правила безопасности в Интернет в игровой формеhttps://beinternetawesome.withgoogle.com/interland
26.  Ресурси проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP). Українською та англійською мовами. http://www.saiup.org.ua/resursy/


27.  Авторське право для бібліотекарів: підручник / [пер. з англ. О. Васильєва].http://www.informatio-consortium.net/CRL-2015.

Немає коментарів:

Дописати коментар